Autor Wątek: Co kupić na szybko  (Przeczytany 587 razy)

Offline dominik.doi

• Użytkownik
  • *
    • Tarnów
    • Echo CS-420ES
    • Husqvarna 535RX
  • Imię: Dominik
Co kupić na szybko
« dnia: Marzec 11, 2019, 10:07:29 pm »
Mam dylemat. Potrzebuje pilarkę do wycięcia dwóch spróchniałych jabłoni które wczorajszy wiatr położył. Z racji budowy i w nie długim czasie kominka, potem będzie służyć do pocięcia metrówki na opał - 3-5m na sezon więc nie wiele.
Objechałem Tarnów i okolicę i cóż: Husqvarna 130 ewentualnie  model kilka stopni wyżej tj. 445 A tak to Stihl: 180, 181, 211, 231. Pięciu dilerów każdy mówił co innego, że 180 ok i nie ma co przepłacać do takiej roboty. To znowu że min 211 a najlepiej 231. Głowa mała bo to ogarnąć a drzewo tarasuje drogę więc pasuje zrobić porządek.
Co kupić by nie żałować... A, widziałem także Echo 501 - no piękna sprawa ale 1960zł  to sporo by maszyna leżała w garażu. Alko 643i znalazłem poniżej tysiąca ale gość mnie zniechęcił do tego bo niby serwis wymierający  i części też droższe od np Stihla. Oleo-mac niestety nie mam w okolicy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2019, 04:54:33 pm wysłana przez dominik.doi »

forum pilarzy

Co kupić na szybko
« dnia: Marzec 11, 2019, 10:07:29 pm »

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
Odp: Co kupić na szybko
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2019, 10:23:33 pm »
Kolego powiem tak w małe stihle się nie pchaj,husqvarna 130 też nie,husqvarna 445 dobra maszyna ale przy odpowiednim traktowaniu,lubią się kartery wytapiać lubi się rozszczelniać,ale to zależy jak to tym operuję,w echo 501 lubią i było już to pisane ukręcają się wały,od 445 lepszy jest ms 231 przynajmniej wał nie wchodzi w plastik tylko miska korbowa aluminiowa,ja posiadam dwa oleo mac gs 370 i gs 440 ten drugi równa się z husqvarną 445 a mocniejszy od ms 231,ale nie mam z nimi żadnych problemów,husqvarnę 445 używałem do cięcia opału padła po dwóch latach,ale to zależy już od Ciebie
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 02:12:36 pm wysłana przez Loko »

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2019, 12:28:41 pm »
Parę odpowiedzi:
- na ponad 100 szt. sprzedanego ECHO 501SX - nic nie wróciło. Tym bardziej z ukręconym wałem.
- AL-KO serwis wymierający? Nie słyszałem. U nas odwrotnie. Przedstawiciel co miesiąc, wszystkie części dostępne. Ostatnio naprawiliśmy nawet 2 sztuki AL-KO w żółtych barwach czyli przed połączeniem z SOLO. Także spokojnie w AL-KO możesz iść.

Co do doboru pilarki, przy Twoich potrzebach:
NIE POLECAM Husqvarny 130, chińczyk i sporo skarg na użytkowanie.
a) założenie cena max 1.000 pln:
- ECHO 352 - 0,2 kW mniej niż Husqa 130 (na 100% nie poczujesz różnicy), a ECHO to pełen japoniec, 5 lat gwarancji, gaźnik WALBRO, aluminiowy karter.
- SOLO by AL-KO 643 - moc większa niż Husqa, wytrzymałość na pracę trochę mniejsza niż ECHO, ale jak potrzebujesz sporadycznie używać to będziesz zadowolony

b) przekraczasz 1.000 pln ale bez szaleństw:
- Shindaiwa 352S
- Echo CS-420 ES
obie ponad dwa kuce, aluminiowe kartery, 5 lat gwarancji, gaźniki Walbro. To z tego czym mam do czynienia. Polecam bez wstydu.

c) byle wyciąć:
- VEGA 5200 - 560 pln no i cóż, karter aluminowy ma, 2,8 KM ma, gaźnik Walbro ma, i nawet pływające kółko sprzęgła. Naprawisz w Tarnowie. Startu do ECHO nie ma, ale zła piła to nie jest. Lepsza niż marketowce, których Ci na serwis nie przyjmą.

pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2019, 01:09:09 pm »
Dopadl mnie niedoczas pozwole sobie odpisac .

Oleomac nowej seri 371 441 Loko ma Loko Testuje zobaczymy po pół roku jak na razie wole starą serie olkow .

100 szt shindaiwa 501 graluluje sprzedazy , powód prosty nie wracają bo zawodowi drwale nie korzystają z odpłatnych przeglaów  jednak prosze zauwazyc wykonanie 501 sprzed paru lat a obecne  czy jest to stihl  huska czy japoniec do pracy w lesie jezeli pilarka do pracy zawodowej wytrzyma bez powazniejszej naprawy 2 lata to nalezy usznac to za sukces

Alko 543 pila przyzwoita  jeden zasadniczy warunek po zbiorniczku czu dolewce przerwa na papieroska .

Mieszkam przy lesie

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2019, 02:15:12 pm »
Pioter a gdzie te skargi na użytkowanie husqvarny 130 jak to nowy model dopiero od dwóch miesięcy w sprzedaży więc wytłumacz gdzie te skargi i kto,bo nie rozumiem

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Oleomac 746
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2019, 03:32:58 pm »
Trebron coś ci się klepie nie mam nowej serii olków tylko stare

:>>  tak zapomniałem stare dobre GS bez jedynki  i tak trzymaj :)

Użytkuje 2 szt Echo 352 ale ta pilarka ma tylko jednio zastoswanie pielegnacja odgłąwianie wycinka kępowego podszytu gdzie trzeba na kolanach wejsc  :P

Plus mala waga male spalanie jak na te zbiorniczki

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 03:40:19 pm wysłana przez Trebron »
Mieszkam przy lesie

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2019, 10:03:47 am »
Pioter a gdzie te skargi na użytkowanie husqvarny 130 jak to nowy model dopiero od dwóch miesięcy w sprzedaży więc wytłumacz gdzie te skargi i kto,bo nie rozumiem

Loko sypię głowę popiołem...powinienem napisać "kilka" + "kilka" od pilarzy, którzy serwisują u nas maszyny i podzielili się opiniami z drugiej ręki. Ktoś kupił i coś już tam ciął koło domu. Generalna opinia o Hq 130 nie pozwala mi jej polecić chociaż do całej marki Husqvarna mam sentyment i uznanie, a w niektórych piłach to jest klasa sama dla siebie.
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2019, 10:13:55 am »
Dopadl mnie niedoczas pozwole sobie odpisac .

Oleomac nowej seri 371 441 Loko ma Loko Testuje zobaczymy po pół roku jak na razie wole starą serie olkow .

100 szt shindaiwa 501 graluluje sprzedazy , powód prosty nie wracają bo zawodowi drwale nie korzystają z odpłatnych przeglaów  jednak prosze zauwazyc wykonanie 501 sprzed paru lat a obecne  czy jest to stihl  huska czy japoniec do pracy w lesie jezeli pilarka do pracy zawodowej wytrzyma bez powazniejszej naprawy 2 lata to nalezy usznac to za sukces

Alko 543 pila przyzwoita  jeden zasadniczy warunek po zbiorniczku czu dolewce przerwa na papieroska .

Trebron, niestety to nie tylko nasze sprzedane sztuki. Wliczyłem znajomych, którym ufam i którzy też sprzedają ECHO. Także, daj Panie Boże, żebyśmy kiedyś się tak rozwinęli że 100 szt. jednego modelu idzie :)

Co do tego, że drwale nie serwisują podczas gwarancji, to raczej prawda (są też tacy co serwisują, ale niezbyt liczni). Natomiast wracają do nas i kupują następne sztuki. Jakbyśmy im sprzedali syf, to byśmy klienta z powrotem nie ujrzeli + nasłuchali się komentarzy live i w sieci. O jakość ECHO jestem spokojny. Chociaż też są piły w których zaczynają kombinować np. 4510ES jest gaźnik ZAMA, a od zawsze stosowali WALBRO... nowy model, zobaczymy jak będzie się sprawować.

Offline dominik.doi

• Użytkownik
  • *
    • Tarnów
    • Echo CS-420ES
    • Husqvarna 535RX
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2019, 04:56:41 pm »
:   Oglądałem jeszcze w salonie Makity trzy pilarki: dolmar ps352 2,3km za 950zl, makite 4300 za 1300zl i makite dcs520 za 1660zl. Co o tym myśleć, teraz już mam wg mętlik, tu dają 3 lata gwarancji i darmowe przeglądy na każdy z tych modeli. Nie wiem tylko czy do tych kilku metrów rocznie takie sprzęty są mi potrzebne. Czy np ta hq 130 którą oprócz dolmara najfajniej leży w dłoni nie będzie adekwatna do moich potrzeb.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2019, 10:09:47 pm wysłana przez dominik.doi »

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Oleomac 746
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2019, 08:31:15 pm »
Poniewaz moje oceny sa subiektywne i nie nalezy ich brac pod uwage z racji wykonywamej specyfiki zawodu ;)

Jabloń twarde drzewo kominek buk dab grabina czyli twarde lisciaste niejednokrotnie zapiaszczone  pilarka w odpowiednich rekach doswadczonego operatora potrafi zrobic cuda ;)

Jednak zdecydowanie casting wygrać powinna alko 543
Mieszkam przy lesie

Offline dominik.doi

• Użytkownik
  • *
    • Tarnów
    • Echo CS-420ES
    • Husqvarna 535RX
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2019, 09:54:36 pm »
Przez przypadek dziś miałem w ręku dwie Echo, 353 i 420. Ciężko było się zdecydować ale ostatecznie kupiłem Echo CS420. I już wypróbowana na szybko - ja wiem że łańcuch nowy to i ostry ale zrobiła na mnie mocne wrażenie. Idzie jak głupia. Oby tak dalej. Dziękuję za wszystkie sugestie

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2019, 10:21:47 pm »
Napisz za dwa lata jak się sprawuję po wypaleniu około 150 litrów paliwa czy będzie chodzić jak nowa,za tą kasę to dokładasz stówkę i masz Oleo Gs 440 pilarkę 3 konną a nie jakiegoś bzyka,ja tyle wypaliłem nawet więcej,jak potniesz parę kubików drzewa w lesie i na klocki to wtedy powiesz że jest super

Offline dominik.doi

• Użytkownik
  • *
    • Tarnów
    • Echo CS-420ES
    • Husqvarna 535RX
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2019, 11:12:34 pm »
Napisz za dwa lata jak się sprawuję po wypaleniu około 150 litrów paliwa czy będzie chodzić jak nowa,za tą kasę to dokładasz stówkę i masz Oleo Gs 440 pilarkę 3 konną a nie jakiegoś bzyka,ja tyle wypaliłem nawet więcej,jak potniesz parę kubików drzewa w lesie i na klocki to wtedy powiesz że jest super

Nie mam lasu to raz. Dwa nie ma w Tarnowie sklepu i serwisu Oleo-mac -niestety jedyny sklep został zamknięty w lecie a reszta nie chcę słyszeć o tym i nie odpowiadając na Twoje kolejne pytanie, nie zamówią dla mnie bo nie będą serwisować. Ciekawe, nie?

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2019, 11:37:18 pm »
Ja Ci tylko napisałem co jest sprawdzone,więc jak wypali to echo tyle co napisałem przerobi parę metrów drzewa to będzie git to wtedy ja też kupię,bo u mnie serwisów Oleo Mac jest 3 w Kielcach i w nich też handlują tym echem a raczej leży to na półkach

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2019, 09:22:56 am »

Nie mam lasu to raz. Dwa nie ma w Tarnowie sklepu i serwisu Oleo-mac -niestety jedyny sklep został zamknięty w lecie a reszta nie chcę słyszeć o tym i nie odpowiadając na Twoje kolejne pytanie, nie zamówią dla mnie bo nie będą serwisować. Ciekawe, nie?

Gratuluję zakupu. Dołącz do grupy fanów ECHO https://www.facebook.com/groups/183869345525499/ często można dostać wartościowe porady co do użytkowania piły i techniki cięcia. Na grupie znajdziesz też foty kto, co pokonał danym modelem ECHO.

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2019, 09:22:56 am »