Autor Wątek: B&S czy HONDA ?  (Przeczytany 230 razy)

Offline Drwalhunter

• Użytkownik
  • *
B&S czy HONDA ?
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 07:33:27 pm »
Koledzy (zwłaszcza mechanicy). Będę kupował ciągnik jednoosiowy BCS 740. Silnika diesla nie kupię bo i droższy i cholernie głośny a i pewnie w naprawie dużo droższy.
W rachubę wchodzą więc dwa pozostałe silniki benzynowe Briggs&Stratton 2100 i HONDA GX 390.
Nie jestem już władny ocenić jakości tych marek. Hondy nie miałem i nie mam w żadnej z maszyn a B&S mam ale to stare niezniszczalne silniki. Różne wieści chodzą.
Traktorek s HONDĄ jest o ok 800zł droższy niż B&S. Moc, prawie taka sama B&S 11,5 KM a HONDA 11,7 KM. W B&S większa pojemność CC.
No ale pytanie moje brzmi. Który z tych silników jest trwalszy, lepszy, ma lepszą kulturę pracy itd ?
Traktorek będzie używany do wszystkiego do czego został stworzony. Głównie jednak glebogryzarka, brona aktywna i może kosiarka bijakowa. Wszystkie maszyny dedykowane o stosownych do mocy szerokościach roboczych.

forum pilarzy

B&S czy HONDA ?
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 07:33:27 pm »

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Odp: B&S czy HONDA ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2019, 08:17:09 pm »
Honda się zawsze ceni stąd taki rozrzut kasy. Do briggsa części będą tańsze.  Silnik hondy miałem coś tam sporadycznie. Natomiast tego briggsa nie miałem w ręce jedynie serie wyższą Vanguard. Trafił mi się agregat ale nie pamiętam czy był z 2100 czy niższą serią.  Kultura pracy będzie na tym samym poziomie.  Osobiście brałbym z B&S a za  zaoszczędzoną kasę kupił osprzęt.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2019, 09:42:39 pm »
Pracuje na takim ciągniczku, tylko że goldoni, w Goldoni miałem Lombardini, ale to był koszmar, przerobiłem sobie w końcu na loncina gx 390, czyli kopię hondy gx 390.
I ja bym ci polecił hondę, po pierwsze części chińskie do gxów są już naprawdę niezłej jakości, po drugie w bcs 740 w hondzie masz filtr powietrza w kąpieli olejowej, nie wiem jak w brigsie, jak dla mnie tylko honda.

Co do bcs 740 to niezła maszyna, ale weź na kołach 12 cali, a brona aktywna to kasa wyrzucona w błoto, dużo lepszą robote zrobi ci glebogryzarka przeciwbieżna, a mega robote glebogryzarka separacyjna. Działam na takim sprzęcie już 6 lat, chcesz porad to pisz na priv

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:17:14 pm »
Filtr powietrza będzie normalny, bez kąpieli olejowej ale jest żeliwna tuleja z resztą łaski nie robią w silniku za 3k zł.

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:48:30 pm »
W ciagnikach tego typu daja filtr powietrza w kapieli olejowej, silnik hondy gx 390 kosztuje 9tys zl a nie 3tys, loncin gx390 kosztuje 1250zl i tez ma tuleje, widze że nie ogarniasz o czym jest mowa. Co do b&s to oryginalny jest tak gowniany ze chińska kopia hondy jest o niebo lepsza. Nie wiem jak mozna uwazac ze b&s jest dobry.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2019, 11:05:35 pm »
Masz jeszcze nowszą serie Briggs&Stratton XR2100. Skąd taką cenę wytrzasnąłeś podziel przez połową. Nówka GX 390 to koszt 3900zł. Stąd ta różnica 800zł wynikają z rodzaju silnika jaki sobie klient wybierze.

Offline Drwalhunter

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2019, 07:52:12 pm »
mardok. Silnik HONDA GX 390 kosztuje 3900 zł. IGX to ponad 7 tys na ariespower HONDA. No ale dziękuję Ci że wyszedłeś z pomocą. To mówisz że brona aktywna to wyrzucona kasa? No bądź co bądź dosyć spora kasa. Muszę się tam do agropartnera wybrać i zobaczyć co i jak. Ja pracowałęm PASQALI ale z silnikiem YANMARA. Szef mój to ma do koszenia w lesie. Wiem że może i trwałe te silniki ale kurde o tyle droższe że prawie drugi, nowy silnik hondy kupisz. Poza tym cholernie głośny. A powiedz mi jak toto w glebogryzarce chodzi? Zdaje egzamin?

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 08:17:03 pm »
Moje  zdanie Brigs na podstawie opryskiwacza rotacyjnego te silniki sa prereklamowane mialem dwa przypadki przegrzania przepocenia silnika osobiscie uzywam Loncina i nie mam problemów.
Mieszkam przy lesie

Offline Drwalhunter

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2019, 08:35:50 pm »
No taaak Norbert. Tyle że w tych ciągniczkach ich nie mątują do sprzedaży. Tak jak napisał mardok. Honda i jechać do końca. A ja dodałem że różnicę ceny między yanmarem a hondą to można przeznaczyć na zakup nowego silnika i i tak dwa silniki do kupy, będą lepsze niż yanmar. Bo yanmar też nie jest niezniszczalny. Aaaa zobaczymy jak przebiegną moje plany bo może się rzucę na firmę Koppl. Ale to jak dobrze pójdzie wszystko bo cena kosmos ale i jakość i funkcjonalność MEGA zajebista.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2019, 09:14:53 pm »
Co do yanmara to się zgodzę że głośne, silnik disla. Miałem okazje pracować kosiarką listwową. Niby co to skosić trawę po szyję a tu się okazywało ze trzeba dobrać odpowiednie przełożenie i obroty.

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2019, 09:54:54 pm »
Koppl wg mnie jest za drogi, a nie jest lepszy niz bcs czy goldoni albo chorwacki tps labin, wloskie maszyny sa ok bo duzo agregatow uzywek jest co pasuja do wlocha a do tego nie. Napisz do mnie na priv, to ci powiem co i jak.z tymi agregatami

forum pilarzy

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2019, 09:54:54 pm »

anything