Autor Wątek: GS 371 Ostrzeżenie.  (Przeczytany 314 razy)

Offline Filo

• Użytkownik
  • *
    • Siewierz
    • Oleomac GS371
    • Stih
  • Imię: Jacek
GS 371 Ostrzeżenie.
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:47:14 pm »
Kupiłem GS 371. Zapowiadało się dobrze, mała, lekka pilarka idealna do mniejszych prac. Do większej roboty mam 5 konną Makitę. Nie powiem pracowało się tą piłą miło i efektywnie. Zastanawiało mnie czemu nie ma w sieci opinii o tej maszynie mimo, że jest blisko pół roku na rynku i czemu łatwiej kupić model poprzedni (GS370).  Teraz już chyba wiem, po około 10h pracy podzielonej na kilka dni, nie mogłem dokręcić nakrętek do mocowania prowadnicy - obracały się. Okazało się, że szpilki kręciły się w tworzywie, w którym zostały osadzone. Moja robocza teoria, najprawowierniej źle dobrano tworzywo uplastycznia się i szpilka zaczyna pływać, przez co przy odkręcaniu nakrętek np. do regulacji naciągu łańcucha dochodzi do wykręcania szpilek z korpusu piły. Nawet wzrokowo widać że góra gniazda zniekształciła się jakby stopniała. Zawiozłem dzisiaj do serwisu i dowiedziałem się, że dokręcałem na chama i wyrwałem. Tylko dlaczego, przez 15 lat nie wyrwałem szpilek w Stihlu MS 180 ani przez 10 lat w Makicie DCS6400 ? Nadprzyrodzone moce wchodzą we mnie tylko gdy w rękach mam Oleo Mac GS 371 ? nie kupuje tego. Reklamacja ma być przekazana do "importera", zobaczymy co dalej ale ja już żałuję zakupu a najbardziej, że nie wziąłem modelu sprawdzonego GS 370.

forum pilarzy

GS 371 Ostrzeżenie.
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:47:14 pm »

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
Odp: GS 371 Ostrzeżenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2019, 09:15:33 am »
No nie wygląda to dobrze. Zobaczymy czy to cała seria, czy tylko jakaś wadliwa sztuka/partia. Internet z czasem pokaże.

@Filo a może spróbowałbyś https://multimaszyny.eu/pilarki-spalinowe/99-pilarka-spalinowa-echo-cs-352-es.html albo Shindaiwę? Tak sobie tylko  spam
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:51:08 pm »
To nie wadliwe sztuki szpilki zostały dokręcane na chama aż gwinty pozrywało w karterze nic więcej

Offline Filo

• Użytkownik
  • *
    • Siewierz
    • Oleomac GS371
    • Stih
  • Imię: Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:37:43 pm »
Już zostałem tutaj osądzony i skazany. Na szczęście serwis centralny Oleo-Mac'a stać na obiektywną ocenę i zauważyli to czego ja nie zauważyłem. Jedna szpilka miała na gwincie ślady kleju technicznego a druga wcale. Ta bez kleju miała prawo "puszczać" i luzował się łańcuch, ja temu mogłem przeciwdziałać i stopniowo wzmacniać siłę docisku obu szpilek i wyrabiać gniazdo coraz luźniejszym gwintem. Przeciągniecie jeśli nastąpiło to było skutkiem a nie przyczyną. Wymieniono połówkę kartera ze szpilkami, oczywiście w ramach gwarancji. Tak więc będę dalej pracował tym urządzeniem, mam nadzieję, że długo i z zadowoleniem. Poza tym zdarzeniem ze szpilkami maszyną pracowało się przyjemnie. Inna sprawa to taka, że pomysł aby producenci dodawali do pilarek z tej półki małe klucze dynamometryczne nie jest wcale taki śmieszny, ponieważ maksymalna siła dokręcenia nakrętki szpilki w tej maszynie to 15 Nm - dla męskiej ręki z rączką 25 cm to pryszcz, spokojnie można by zastosować śruby motylkowe ;)

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:22:20 am »
Dwa Swiaty ;) serwis centralny kontra serwis lokalny .
Mieszkam przy lesie

forum pilarzy

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:22:20 am »