Autor Wątek: Zakup Makity DBC400 i kilka wątpliwości.  (Przeczytany 188 razy)

Offline babciaoddajrente

• Użytkownik
  • *
    • Kobiernice
  • Imię: Dominik
Zakup Makity DBC400 i kilka wątpliwości.
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 03:07:19 pm »
Witajcie,

Chciałbym Was zapytać o Makite DBC400. Otóż od 2 miesięcy noszę się z zamiarem zakupu kosy do przydomowego zastosowania i raz na jakiś czas do skoszenia pustej działki przy drodze(w sumie będzie tego 30 arów do skoszenia 4 razy w roku). Mam dookoła kilka różnych sklepów i serwisów tak więc miałem w rękach produkty Makita, Oleo-Mac, Stihl, Stiga, Husqvarna, Solo i jakiś tam mniej znanych producentów wykorzystujących silniki Kawasaki. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z kosami. Ostatnią jaką miałem posiadała silnik Kawasaki ale po 10 latach zatarła się i naprawa była nieopłacalna. Początkowo szukałem czegoś do 2000zł ale kiedy zobaczyłem DBC400 za 1280zł postanowiłem się skusić. Przyjechała dobrze zapakowana, rocznik 2017 ale niestety bez podbitej karty gwarancyjnej. Udałem się do miejscowego serwisu na tzw pierwsze odpalenie ale powiedziano mi tam, że to i tak nie ma sensu bo gwarancja jest pusta. Postanowiłem z ciężkim sercem kosę zwrócić no i wróciłem do punktu wyjścia. Teraz mam dylemat bo markowe kosy w okolicy 2000zł mają ok 2KM. Te mniej prestiżowe typu Oleo czy Solo ok 2,5KM. Makita DBC400 ma 2.4KM, jest lekka i ma naprawdę fajne szelki. Tak więc kandydatka idealna.No i ta cena...1280zł z wysyłką to bajka.

Po dłuższym namyśle skłaniam się do tego aby zakupić ją po raz 2 ale już z gwarancją. Jedyne co mnie martwi to wg serwisu bardzo wysoka awaryjność tego modelu. Gorszy jest ponoć tylko model 5700. Jestem ciekawy co myślicie na ten temat. Mnie przekonuje, że to Dolmar a odpycha duża niby awaryjność cewki, problemy ze zrywającymi się linkami rozrusznika, dziwnymi wibracjami, niemożnością odpalenia na ciepłym silniku, łożyskami, bardzo słabą oryginalną głowicą z żyłką, małą pojemnością silnika. Czy naprawdę jest aż tak źle?   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2019, 03:09:58 pm wysłana przez babciaoddajrente »

forum pilarzy

Zakup Makity DBC400 i kilka wątpliwości.
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 03:07:19 pm »

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
Odp: Zakup Makity DBC400 i kilka wątpliwości.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2019, 07:08:51 pm »
Żyje z pracy na makicie kilka lat, mam 3 kosy dbc 4510d, różnica jest taka że dbc 4510 ma większą pojemności i inną amortyzację, konstrukcja silnika jest identyczna.
Żadne z tych wad jakie wymieniłeś nie występuję, a więc cewki wcale nie padają, linka rozrusznika się nie zrywa, szarpak jak każdy inny, wibrację jak wibracje, krzywo przykręcisz nóż wiadomo że będzie siepało, pali ciepła zimna, średnia itd, tam gaźnik walbro jest, łożysa skf lub fag, jak stihlu czy w czymkolwiek innym, kiedyś padną wiadomo, ale to proces normalny, no 40cm i 2,4km to normalnie wysilona jednostka, dodam że tak kosa nawet brudna nie grzeje się w upał.

Kosa w tej cenie jest bez gwarancji bo prawdopodobnie pochodzi z magazynu gdzieś z unii europejskiej, w unii z racji coraz wyższych norma spalin czepiają się i sprzętu ogrodniczego, musi mieć katalizator i obniżoną moc by być eko, był okres że te kosy było nówki po 1000 zł, ktoś to przywoził z Niemiec.

A czemu serwis te głupoty gadał, po pierwsze nie kupiłeś jej u nich to już im żal, po drugie wiedzą dobrze że to się nie psuje a to im może na rękę nie było, więc po co im klient co z kosą na serwis im nie przyjdzie.

Bierz tą kosę śmiało, mam trzy takie i w pierwszej podbiłem aby gwarancje a w reszcie już mi się po prostu nie chciało.

Jak kupisz te kosę to pierwsza rzecz, to po solidnym nagrzaniu jej np 10 min pracy dokręć tłumik.

A głowice z makity sa do niczego, ja stosuje stihla, ale to koło 80zł koszt.

A teraz inna kwestia kopiłeś kose nową bez gwarancji za 1280 zł to uważasz że lepiej kupił z gwarancją za 1600 zł, to co na 320 zł i się kosą przez dwa lata zepsuje niby czy jak, top sprawdzony model, awarie nowych kos to rzadkość

Offline babciaoddajrente

• Użytkownik
  • *
    • Kobiernice
  • Imię: Dominik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2019, 10:15:39 am »
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą i rzeczową odpowiedź. Takiej opinii mi brakowało. Powiem tylko tyle, że kupiłem ją przed chwilą w tym samym sklepie co ostatnio ale poprosiłem o wypisanie karty gwarancyjnej. Zobaczymy. Z tego co mi powiedzieli ostatnio w serwisie Makity ten model został wycofany z rynku polskiego w zeszłym roku ale nie chcieli powiedzieć dlaczego. Co ciekawe w katalogu na rok 2019 jest dalej dostępna.

Zastosuje się do Twoich rad. Czy przy pierwszym odpaleniu powinienem o czymś pamiętać? Czy tylko wlać mieszankę, podpompować, włączyć ssanie i odpalić. W okresie docierania, te pierwsze 5 zbiorników zrobić z bogatszą w olej mieszanką?

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2019, 11:43:25 am »
Ja cały czas jadę na 1:40, a czemu wycofali, bo nie jest eko, tak samo 4510 d jest wycofana. Makita wchodzi teraz w czterosuwy, ale tam masz silnik po 2KM i maszyna ponad 3 tys kosztuje to nie warto.

Offline PIOTR 8888

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2019, 10:35:04 pm »
Z tą gwarancją Makity nie jest do końca tak. Sprzedawca-dealer wystawia kartę gwarancyjną Makity tylko na urządzenia kupione w Makita (  Polska). Jeżeli sprzedaje towar kupiony gdzieś w UE to wystawiając na nie wypełnioną kartę gwarancyjną Makity popełnia świadomie grube nadużycie . Gwarancja zostanie odrzucona a sprzedawca będzie miał nieprzyjemności prawne.
Oni mają numery maszyn. To tak dla pełnej jasności.
p.S Maszyna jet bardzo dobra.

forum pilarzy

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2019, 10:35:04 pm »

anything
anything