Autor Wątek: zerwany gwint świecy tuleja naprawcza  (Przeczytany 286 razy)

Offline reds

• Użytkownik
  • *
    • Gostyń
  • Imię: Kamil
zerwany gwint świecy tuleja naprawcza
« dnia: Czerwiec 08, 2019, 05:55:23 am »
Część mam na Imię Wojtek to jest mój pierwszy post.
Urwałem gwint świecy, chcę rozwiercić, nagwintować i wkręcić tuleję do naprawy gwintów.
Czy taką operację można wykonać bez demontażu cylindra.
Kolega mówi, że tak, ale przecież cały syf z rozwiercania i gwintowania dostanie się to wszystko do cylindra.

Offline Jarwis

• Użytkownik
  • *
    • Husqvarna
  • Imię: Michał
Odp: zerwany gwint świecy tuleja naprawcza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2019, 07:33:58 am »
Co to za maszyna? Bez demontażu cylindra bym tego nie robił. Wejdzie później jakiś wiór w kanał, potem go złapie tłok i uszkodzi gładź. Ściągnięcie cylindra nie zajmuje zbyt wiele czasu, a poza tym można sprawdzić kondycje poszczególnych części.

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2019, 09:11:57 am »
Tak jak powiada Jarwis, bez kozakowania. Jeśli poleci cokolwiek, to albo wydmucha, albo zatrzesz całą piłę.
Przerabiałem temat z urwanym gwintem w 560xp, dostałem ją z zamontowaną "tólejom", która wykręcała się razem ze świecą. Kowalska robota. Zrobili mi na zakładzie nowy gwint, nową tuleję z niskim kołnierzem. Tuleja wklejona na czerwony klej i wkręcona ciasno. Nie mocno, a ciasno. Wcześniej odkręcała się mniej więcej co miesiąc (sama), teraz święty spokój od wiosny.
Z własnego jakże bogatego doświadczenia naprawy jednej pilarki mogę powiedzieć, że udało się zrobić solidnie.

Offline reds

• Użytkownik
  • *
    • Gostyń
  • Imię: Kamil
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2019, 03:39:20 pm »
Dzięki, zrobię jak radzicie, rozbiorę i zrobię dokładnie, czysto i jak należy.

anything
anything