Autor Wątek: jak wymienić srubę  (Przeczytany 653 razy)

Offline zyz123

• Użytkownik
  • *
    • żywiec
  • Imię: zbyszek
jak wymienić srubę
« dnia: Czerwiec 26, 2019, 10:17:44 pm »
Witam serdecznie,czy wie ktoś jak się wymienia taką część jak w linku poniżej
https://www.ereplacementparts.com/bar-bolt-p-615970.html
Obluzowany i nie wiem czy trzeba przy tym rozbierać pilarkę aż do karteru,450e pilarka,prowadnica siedzi jeszcze dobrze,ale sezon opałowy nie wiem czy wytrzyma to.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Odp: jak wymienić srubę
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2019, 03:12:28 pm »
Ten bolec jest od zewnętrznej strony karteru.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline zyz123

• Użytkownik
  • *
    • żywiec
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2019, 02:01:39 pm »
Ale jak on tam jest zamontowany?wyrobił się tam koło niego plastik?czy w takim razie może by to jakąś żywicą trzeba potraktować?

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2019, 10:03:10 pm »
Raczej bym się skłonił ku żywicy/ klej epoksydowy, jeśli jest już sporo wytarty to próbować wykręcać bo na środku ma taki niby gwint.  A jeśli już lata w katerze to dawno tam gwintu nie ma. Pozostaje w tedy wklejenie nowego.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Katana_6

• Użytkownik
  • *
    • mazowieckie
    • Husqvarna 440
  • Imię: Paweł
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2019, 08:58:36 am »
Witam
U mnie też w HSQ440 ten bolec już się rusza. W pewnym sensie można to uznać za wadę fabryczna. Myślałem jak to przerobić i wydaje mi się że najlepiej byłoby otwór po tym bolcu rozwiercic na fi 10. Potem w ten otwór wkręcić mufke do drewna z gwintem m6 z kołnierzem na klej. Oryginalny bolec przetoczyć i dorobić gwint m6 i go porostu wkręcić. Mamy wtedy rozwiązanie gdzie jak ten bolec się wyrobi od prowadnicy to bez żadnego klejenia go wymieniamy.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2019, 09:05:01 am wysłana przez Katana_6 »

Offline zyz123

• Użytkownik
  • *
    • żywiec
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2019, 08:17:28 pm »
jest opcja na cnc coś dorobić,tak żeby wkręcić-czyli większe fi z gwintem,tylko na razie mi ten bolec jeszcze siedzi,a nie chce na siłę go wyrywać,wszystko zależy jakie to tworzywo,ile tzw mięsa będzie.

Offline Katana_6

• Użytkownik
  • *
    • mazowieckie
    • Husqvarna 440
  • Imię: Paweł
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2019, 09:23:00 pm »
Dzisiaj trochę to obejrzałem w swojej pilarce. Opcja z mufa do drewna z gwintem m6 jest jedną z lepszych. Potem trzeba tylko na allegro zamówić śrubę pasowną m6 na fi8 i obciąć łepek tej śruby i wkręcić w tą mufe. Ewentualnie mniej pracowita opcja kupić szpilki od stihl'a. Tam są wkręcane w karter z tworzywa. Ale jak coś innego wymyślisz   to napisz, mam nieograniczony dostęp do maszyn cnc, w tym tokarki.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2019, 09:26:38 pm wysłana przez Katana_6 »

Offline zyz123

• Użytkownik
  • *
    • żywiec
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2019, 07:49:59 pm »
podobno w stihlu wymieniają tam te szpilki na jakieś nadwymiarowe,akurat u nas gość prowadzi serwis obu marek tj H i S w jednym punkcie <shot>to jestem ustawiony,a poza tym mnie ta pilarka już mierzi,mam ją 10 lat,ze 150 litrów mieszanki to na bank wypaliła,głównie katowałem ja najgorszym potartacznym syfem,ciąłem te kanciate odpady na prostokątnym koziołku,ze 4metry po długości-38 szeroko-z metr po wysokości,aż dziw że całej prowadnicy nie wyszarpało,do ścinki tylko od święta szła-mało trochę mocy w las.

anything
anything