Autor Wątek: Nowa piła dla amatora :D  (Przeczytany 425 razy)

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
  • Imię: Paweł
Nowa piła dla amatora :D
« dnia: Lipiec 14, 2019, 01:58:44 pm »
Witam, mam dylemat z zakupem piły. Ma mi służyć sporadycznie, jakieś 20m3 drzewa rocznie, wałki może do 40cm średnicy i czasem jakieś gałęzie, krzesaki itp. Na piłę zamierzam przeznaczyć jakieś 800 zł.
Warianty nad jakimi się zastanawiam:
1) Nowa Husqvarna 120 Mark II
2) Nowa Makita EA3500S35B
3) Jakaś używana Husqvarna lub Stihl od Slawko z allegro
Chińczyki odpadają na starcie :D
Proszę o pomoc w wyborze

forum pilarzy

Nowa piła dla amatora :D
« dnia: Lipiec 14, 2019, 01:58:44 pm »

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
Odp: Nowa piła dla amatora :D
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2019, 02:08:16 pm »
Wybrana przez Ciebie Makita ma łańcuch o grubości 1,1 mm - nie jest to zaleta, szczególnie, że piszesz o cięciu 40 cm wałków. Tego modelu husqvarny nie znam to się nie wypowiem. Rozważ jeszcze Solo 636 - kosztuje wyjściowo 799 zł ale może coś utargujesz.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2019, 03:00:15 pm »
Jak obecnie działa 120 Mark 2 to nie wiem bo nawet nie miałem jej w ręku, jednak widać że częściowo konstrukcja została poprawiona. Jak chcesz coś z hqv to dołożyłbym do 130 mark 2 lub 135 mark 2.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2019, 04:05:33 pm »
Szczerze mówiąc to wolalbym coś ze stihla lub huski bo w miescie mam serwis. Tego solo kompletnie nie znam. A co myslicie o uzywce od Slawko? Wczesniej pracowałem z Huska 340 mojego ojca to pracowalo mi się z nią bardzo dobrze

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2019, 04:50:36 pm »
No to moim zdaniem kupując pilarkę dużo słabszą od 340 to będzie męczarnia. W używkę bym się nie pchał.  Minimum dla ciebie to husqvarna 445.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2019, 06:51:26 pm »
Jasna sprawa, ze za 800 zl nie oczekuje od swojej pily tego co od 340. Tą piłą robiło się konkretne "metry" ja nie mam az takich oczekiwań ale nie chce zeby pila mi sie rozleciala w rekach jak wczoraj chinol, ktorego dostałem za darmo  <smiechh>

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2019, 08:00:38 pm »
Lepsza dobra pilarka na kredyt niż byle co za gotówkę. Poniżej 1000 pln nie kupisz nic godnego uwagi. Pierwsza z brzegu to Solo 643 ip. Później Makita EA 4300, Husgwarna 140 (na półce już tego nie widać, ale w magazynach może jeszcze jest, popytaj.) 445-450... czy to prawda że te pierwsze żuty były lepsze? W tych ostatnich obudowa (plastikowa) łożysk lubi siadać. Nie wiem. A kosztuje swoje. Farmerska 455 była dość trwała, a na pólce jest, widziałem ostatnio. Tnie dobrze, dośc mocna, tylko troche przycięzkawa. Ale idzie tym robić, robiłem tym. Stihl... MS 180, mimo że ma gumowe amorki to (podobno) lepsza i trwalsza konstrukcja niż MS 181. A jak od Sławko r z ale..o to Hus-254, 257, 346xp, 353.

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2019, 09:27:41 pm »
Jutro chce sie przejsc do sklepu stihla i husqvarny, ale zadzwonie tez do Slawko i spytam o modele które podałeś. Co do MS180- wyglada na to ze ma mniej mocy niz hus 120. W czym mialby byc lepszy?

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2019, 05:05:36 pm »
Ok, to byłem dziś w sklepach. W Husqvarnie oglądałem 135 Mark II za 1049 zł a w stihlu jej odpowiednik 181 za 1300 zł obie 2km polecane przez sprzedawców do moich wymagań. Na forum czytałem też o Oleo 370 jako bardzo dobrej pile i teraz mam dylemat  <mur>  może naprawdę odstawić Stihla i husq na bok i wziąć coś innego  <pila>

Offline Fireeq

• Użytkownik
  • *
  • Jeżeli ja nie zepsuję, to nikt nie zepsuje ;)
    • Gniezno
    • NAC CST52-45-01AC,Husqvarna 61,Husqvarna 445
    • Stihl FS-55
  • Imię: Tomasz
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2019, 04:06:07 pm »
Nigdy nie pracowałem Oleo Mac, jednak Husq i Stihlem już tak. Jeżeli chodzi o Stihla to był to model 180c z 2007 roku. Pilarka fajna, poręczna, bez problemu się nią cięło drewno 15-25cm obwodu. Wibracji nie odczuwałem tak mocno więc było przyjemnie. Jeżeli chodzi o Husqvarnę to prywatnie posiadam 445. Pilarka dosyć zrywna (Jak na potrzeby domowe). Bez problemu ciąłem nią buk 40cm obwodu. Tutaj już amortyzatory sprężynowe, więc o wiele większa wygoda pracy. Przed kupnem 445 też myślałem nad używką, jednak postanowiłem nie pchać się w maszyny o których nie wiem praktycznie nic (Albo były głaskane w domu przy gałązkach, albo katowana w lesie). Ktoś też wyżej wspominał o wzięciu pilarki na raty, jeżeli nie mamy gotówki teraz, lub mamy jej mało, to można wziąć właśnie maszynę na raty i spłacimy to w rok lub dwa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2019, 04:07:50 pm wysłana przez Fireeq »

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2019, 09:16:11 am »
Uzywam Oleomac ale Echo ma w tej chwili ma  akcje promocyjną
https://echopolska.pl/pilarki-spalinowe.html

Polecana pilarka ktora coraz czesciej widac w Lasach przy lekkich pracach i porzadkowaniu zrebów .

https://echopolska.pl/pilarki-spalinowe/cs-420es.html

Do przycinania grubizny i opału  mozna tez pomyslec nad solo 643 przy prawidlowym uytkowaniu to bardzo wydajna pilarka

Oleomac GS 370 to pilarka dla ogrodnikow czy lekkiej pracy w pielegnacji i przycieciu gałeziowki , ciecie opalu to katowanie piły  i operatora , minimum to GS 410 C .

Wszystkie te pilarki to sprawdzone konstrukcje zapewniajace wydajnosc pracy
Mieszkam przy lesie

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2019, 03:49:37 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Ostatecznie kupiłem Stihla od Slawko z allegro. Jutro może przyjdzie więc zdam relację  <pila> Pozdrawiam kolegów

Offline trzciniak

• Użytkownik
  • *
    • Mazury
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2019, 03:47:30 pm »
No to piła przyszła wczoraj, kupiłem Stihla 024. Pan Sławek dorzucił do niej nowy łańcuch i prowadnicę Oregona. Dziś wypróbowałem ją na suchej brzozie. Idzie jak zła, dużo lepiej i szybciej mi się nią rżnęło niż huską 340. Oby służyła jak najdłużej  <bimbry>

forum pilarzy

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2019, 03:47:30 pm »

anything