Autor Wątek: Pilarka Magnum MGP 6000N  (Przeczytany 212 razy)

Offline xyz10

• Użytkownik
  • *
    • Polska
  • Imię: Jan
Pilarka Magnum MGP 6000N
« dnia: Lipiec 30, 2019, 08:13:28 pm »
Jeżeli pilarka nie była odpalana przez 2 lata to czy mogę dolać do zbiornika nowej mieszanki jeżeli stara jeszcze jest w zbiorniku? (około pół zbiornika jeszcze jest) Czy lepiej opróżnić zbiornik i dolać nowej, świeżej?
Tak samo do zbiorniku smarowania łańcucha mogę dolać nowego oleju np. Makita Biotop jeżeli w środku jeszcze trochę jest? Nie uszkodzę w ten sposób prowadnicy, czy piły?

Jeżeli chodzi o mieszankę to jaki olej najlepiej użyć? Na pilarce pisze chyba 1:25 (o ile dobrze pamiętam), więc 100ml na 2,5l benzyny? Jeżeli do mieszanki zastosuję inny olej niż do tej pory był lany to nic się niestanie złego?

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
Odp: Pilarka Magnum MGP 6000N
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2019, 08:27:33 pm »
Stary olej i mieszanka do utylizacji. 1:25 to 100 ml na 2,5 l benzyny. Nie szalej z syntetykiem i nie kupuj najtańszego badziewia do mieszanki a powinno być OK. Ta pilarka to klasyczny chińczyk więc cudów się nie spodziewaj.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline xyz10

• Użytkownik
  • *
    • Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2019, 08:51:50 pm »
Jaki olej lać do mieszanki? To jest chyba 2T silnik? Olej Makity nada się?
I jaką prowadnicę i 2 łańcuchy dokupić w zestawie do tej pilarki?
I jeżeli 2 lata nie była na chodzie to odpalić ją żeby trochę pochodziła, czy od razu można ciąć?

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2019, 09:01:19 pm »
Zdecydowanie to jest 2T. Olej Makity może być. Łańcuch ma być ostry i tyle. Kup Oregona to będzie dobry. Prowadnica nie za długa - tak 40 cm max a lepiej krótsza.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline xyz10

• Użytkownik
  • *
    • Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2019, 12:42:12 pm »
Tak właściwie to gdzie dać tą starą mieszankę i olej smarowania lancucha do utylizacji? Co z tym zrobić? Nie jest tego dużo, raptem 0,5l (mieszanki i oleju).