Autor Wątek: Pilarka spalinowa łańcuchowa do 1000 zł dla amatora  (Przeczytany 2142 razy)

Offline staszek1979

• Użytkownik
  • *
    • Polski
    • Husqvarna 353 346 xp oleo mac gs 410 440 370
  • Imię: Staszek
Odp: Pilarka spalinowa łańcuchowa do 1000 zł dla amatora
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2019, 01:09:29 pm »
chodzi też o to,że napieprza kloki małą pilarką a póżniej idzie do serwisu o panie co za dziadostwo zepsuło się,ludzie trzeba dobierać pilarkę do tego co się nią robi,te małe pilarki to tylko do sadu

Offline MarcinZZ

• Użytkownik
  • *
    • Toruń
    • Mcculloch MAC 4-20XT, Oleo Mac GS 411
    • Makita UR 3502
  • Imię: Marcin
Odp: Pilarka spalinowa łańcuchowa do 1000 zł dla amatora
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2019, 09:14:39 am »
Witam panowie po dłuższej przerwie, zamierzam w najbliższym czasie przetestować zakupioną pilarkę, co prawda byłem zdecydowany na Oleo Mac GS 410 C, to ostatecznie kupiłem Oleo Mac GS 411, podobno modele 410C I 410CX, zostały już wycofane z produkcji. 411 ma też odrobinę większą moc od poprzedników. Kupiłem pilarkę w autoryzowanym serwisie Oleo, zależało mi na pierwszym uruchomieniu no i lepszą cenę wynegocjowałem w sumie 1220 zł - za pilarkę i olej do łańcucha. Mam jeszcze 3 pytania, tak dla upewnienia się.

1. Czas pracy pilarki spalinowej - jak bezpiecznie długo nią pracować, ile czasu robić przerwy by nie uszkodzić silnika, kartera etc.?
2. Czy podczas codziennej pracy pilarką wypalacie mieszankę w zbiorniku do końca - aż pilarka zgaśnie i dopiero zalewacie nową mieszanką, czy pilnujecie stanu mieszanki w zbiorniku powyżej jakiegoś minimum i na bieżąco tylko dolewacie?
3. Póki co kilka razy odpalałem piłę na sucho po zakupie, pytanie czy na pierwszej mieszance - urobionej jeszcze w serwisie mogę brać się za cięcie drzewa, czy lepiej wypalić ją "na sucho" na tzw. dotarcie silnika i dopiero na kolejnej brać się za cięcie? Dodam tylko, że w książeczce serwisowej/instrukcji jest opisane że piła osiąga swoją moc po 5 godzinach pracy i by nie gazować jej na najwyższych obrotach przed dotarciem.