Autor Wątek: Oświetlenie do garażu  (Przeczytany 96 razy)

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Oświetlenie do garażu
« dnia: Wrzesień 05, 2019, 10:08:28 pm »
Potrzebuje wybrać oświetlenie do garażu. No i nie wiem sam na co się zdecydować tak patrząc to 3 lampy led powinny wystarczyć na moją powierzchnię. Plus 2 na scianę. Czyli 3 sufit  i 2 ściana. Tylko nie wiem co wybrać. Wiadomo każde uruchamiane wedle potrzeby.  Ktoś może z was już zakładał lub wie?
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
Odp: Oświetlenie do garażu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2019, 09:14:24 am »
Przy LEDach, lepiej zrobić więcej punktów. Nie mają takie "krycia" powierzchni jak choćby halogeny, o tradycyjnych lampach nie wspomnę. Z doświadczenia: umieść punkty nad miejscami, gdzie chcesz mieć jasno np. półka, stół warsztatowy itp. Zrób to "na sucho" bez ciągnięcia kabli, zobaczysz wtedy gdzie są ciemne pola i tam trzeba dołożyć punkt oświetleniowy. Niestety LEDy mają chyba max. 120 stopni rozproszenia światła więc żeby cień Twojej sylwetki rozproszyć trzeba tego duuużo. Dlatego na stół warsztatowy oświetlenie od przodu lub "na ręce" bo cień "od głowy" będzie Cię nieziemsko drażnił. Wiem bo miałem, kułem i przerabiałem.
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

anything