Autor Wątek: mieszanka 1:40 to nie za mało?  (Przeczytany 600 razy)

Offline krzyho17

• Użytkownik
  • *
    • Młp
  • Imię: Krzysztof
mieszanka 1:40 to nie za mało?
« dnia: Wrzesień 11, 2019, 07:45:32 pm »
mam chińską piłę topsun i w instrukcji pisze żeby stosować proporcję 1 do 40
Ale my wlewamy całą buteleczkę 100ml na 1,5 czasami 2 litry bo żeby się nie przytarła.
I mnie uczono żeby używać taki sam olej od początku nowej piły,  czyli kupujemy na stacji benzynowej  axenoil 2t   , stihl lub byle jaką dadzą
i piła nam służy już trzy lata :)
aha i te 2 litry mieszanki siedzi nawet 1miesiąc nawet i więcej.
Czy mam  coś zmienić?

Offline partner

• Użytkownik
  • *
    • Partner 465 495 545 5000 H40
    • kosa Al-Ko najmocniejsza
  • Imię: Piotr
Odp: mieszanka 1:40 to nie za mało?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2019, 04:56:26 pm »
Predzej sie zatrze z przeciazenia lub gorszego chlodzenia ja robie 1:40 od 20 lat / nadmiar oleju w paliwie wyplynie i tak przez wydech zalewajac cylinder a pozniej znakomicie klei sie do niego trocina co doprowadzi do pogorszenia chlodzenia i zatarcia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 06:47:10 pm wysłana przez partner »

Offline maro99

• Użytkownik
  • *
    • Warszawy
    • Dolmar PS 420c, Husqvarna 120 Mark II
    • MTD Master Cut 2052B
  • Imię: Marek
Odp: mieszanka 1:40 to nie za mało?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2019, 12:21:47 pm »
Moim zdaniem, to jak producent zaleca stosunek mieszanki 1:40, to sprawdził działanie produktu przy takiej mieszance. Generalnie to dla chińskich produktów nie spotkałem się z zaleceniem większej proporcji oleju do paliwa jak 1:25. A Tobie wychodzi stosunek oleju do paliwa od 1:15 do 1:20. To chyba lekka przesada. Nie ze względów kosztów oleju ,ale ze względu na środowisko i Twoje zdrowie. Jak można pracować w Takim smrodzie, bo przy takim udziale oleju pilarka musi kopcić. Poza tym więcej oleju to nie znaczy lepiej dla pilarki. Niespalony olej zostaje w kanałach, osadza się na pierścieniach oraz tłumiku. Moim zdaniem lepiej używać lepszy markowy olej syntetyczny lub półsyntetyczny, ale we właściwej proporcji, z korzyścią zarówno dla pilarki i Twego zdrowia. Pozdrawiam

anything