Autor Wątek: Krischnerr chinczyk - kopci niemilosiernie (nowka sztuka)  (Przeczytany 316 razy)

Offline Inteleq

• Użytkownik
  • *
    • Siemianowice Śląskie
  • Imię: Majek
Krischnerr chinczyk - kopci niemilosiernie (nowka sztuka)
« dnia: Październik 09, 2019, 03:06:55 pm »
Witam wszystkich
Potrzebuje zasięgnąć rady
Do domu zakupił domownik ww. pilarkę.
Zalałem olej do prowadnicy, zalałem benzynke z mixolem 1:25 i kopci przeokrutnie.
Wyciagnałem całe paliwo, zalałem z olejem NACa 1:25 bo tak zapisane jest w instrukcji - nadal kopci.

Po odpaleniu pilarka wali na niebiesko ale przeokrutnie. W spalinach drobinki oleju muszą być bo dym aż opada na trawę dookoła i przez jakiś czas się jeszcze kopci.
Wpadłem na pomysł, że może stara benzyna bo stała kilka miesięcy. Potem się okazało, że istnieje możliwość, że w benzynie było trochę też ropy bo było to spuszczane z auta po zatankowaniu nie tego paliwa co trzeba.

Wiem, że muszę jeszcze to zrobić na czystej benzynie i oleju naca ale chcę się dopytać czy istnieje jeszcze jakieś inne prawdopodobieństwo jakieś usterki.
Może muszę jej dać pochodzić na początku? Dym był tak duży, że nie pracowała dłużej niż 3min w sumie.

Siedzę dziennie po 12h w pracy i jutro mam jedyny dzień kiedy mogę pociąć cały zapas drewna przed mrozami i nie chciałbym zostać na lodzie.

https://1.allegroimg.com/original/0c1900/f28105cf40bdb08527e4699f5dd1

Offline pitero36

• Użytkownik
  • *
    • Husqvarna 340, elektryczna challenge extreme
    • Makita EM3400U
  • Imię: Piotrek
Odp: Krischnerr chinczyk - kopci niemilosiernie (nowka sztuka)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2019, 04:25:51 pm »
Kolego wylej całe paliwo z pilarki, kup nowej czystej benzyny na stacji wymieszaj  nową mieszankę, zalej do piły i powinno być dobrze.

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2019, 09:11:58 am »
Wtryskiwacze leją  8)

Świeża benzyna bez ropy i innych moto doktorów
Jak już kupiłeś olej nac-a to musisz z tym żyć, lepsze są...
nową niedotartą piła za jednym zamachem pociąć naście m3 drewna, to jak z motyką na słońce.
Postaraj się jej chociaż nie przeciążać, bo zarżniesz nową piłę
I łańcuch musi być zacnej ostrości

Offline Inteleq

• Użytkownik
  • *
    • Siemianowice Śląskie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2019, 01:22:21 pm »
Uszanowanko

Wylałem wszystko, wlałem czyste paliwo 1:50 z olejem bo okazuje się, że w instrukcji jest błąd. Raz piszą 1:50, raz 1:25, a raz wspominają o 2% :P
Odpaliłem, chwile podymiło i się uspokoiło czyli stara mieszanka się dopaliła. Po jednym baku zmieniłem na 1:25 i też cacy. W sumie poszło 5 baków z przerwami 10-15minutowymi dzisiaj. Fajnie brała, ale łańcuch już do ostrzenia. Dzięki za wsparcie. Informacje dla potomnych. ;)

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2019, 08:53:23 am »
W takim razie trzymaj się 1:25 bo 1:50 na 100% jest za suche dla tej piły. Łańcuch, ten wrzucony do pudełka, będziesz musiał ostrzyć często więc jak pojedziesz ostrzyć to kup sobie 1 sztukę choćby Oregona. Tego szybko zajedziesz. Prowadnica chyba też długo nie pożyje, więc przemyśl wydatki bo może warto wziąć krótszą prowadnicę, wtedy nie inwestujesz w łańcuch tylko dobierasz nowy zestaw.
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2019, 01:55:09 pm »
oszczy się co najmniej raz na bak, rzadziej to grzech ciężki!

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2019, 08:02:23 pm »
Przy spalaniu takim jak chińczyk wystarczy co dwa haki. ;D

Offline Grizli

• Ponnse - A logger's best friend. :) Komatsu 931.1 plus C144 amazing too. :)
  • Expert
  • Użytkownik
  • RDLP Toruń / RDLP Białystok
    • Husqvarna: 576 XPG,572 XP, 562 XP, 560 XPG, 550 XP, 550 XP Mark II, 372 XP, 357 XP, 359, 346 XPG, 353; Jonsered CS 2153 CWH; Stihl: MS 661 C-M, MS 462, MS 461, MS 441, MS 241 C-M, MS 200; Echo CS 510;
    • Husqvarna: 555 FX, 555 RXT, 545 RX, 545 RXT AT, 343 FR, 343 R, 535 RX, 535 FBx; Stihl: FS 560/460/450/410; Solo 154
    • arconforest @ proml
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2019, 08:03:54 pm »
Raz na bak? Robilismy pilarkami TW na siedlisku, w którym nie sposób było pozyskiwać maszynowo, monokultura So, pracowałem 550 XP Mark 2, zestaw tnący 13", 0.325", 1.3 mm, SP 33G X-Cut, 56 ogniw. Ile razy ostrzyłem? Dopiero o poranku dnia trzeciego, dwa dni bez ostrzenia, jedynie obrót prowadnicy o 180°, wypalone po 8 zbiorników dziennie. Można? Kanciaka nie ostrzyłem cześciej niż 2, 3 razy dziennie, w trzebieżach dobra technika przerzynki, na rebniach korowanie przez miejscową ludność, uprzednio przed uruchomieniem zrębu. Nie pokazywałbym się w lesie wśród ludzi, gdybym miał co zbiornik zjechany łańcuch.
Człowiek lasu o mentalności wizjonera zhumanizowanego postępu technologicznego.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2019, 10:30:13 pm »
Chiński łańcuch to co się dziwić.
Pompysanok.pl - głębinowe, hydrofory, zatapialne etc.

Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Inteleq

• Użytkownik
  • *
    • Siemianowice Śląskie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2019, 09:31:04 pm »
co racja to racja, dzisiaj znowu poszła w ruch i już daremna robota. Przyda się nowy łańcuch bo te się... postrzępił patrząc od góry  <rotfl>
dzięki jeszcze raz za informacje!

anything