Autor Wątek: Wycena porządkowania zrebów  (Przeczytany 290 razy)

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
Wycena porządkowania zrebów
« dnia: Październik 12, 2019, 08:29:26 pm »
Panowie prosze o pomoc w wycenie
Porzadkowanie zrebów BK  w oslonie gniazd pozostawione czuby po 3 pietrze  w pasie ok 30 metrow  w pasie do 150 metrow pozostawiome nasienne  do naturalnej odnowy co ok 15 metrow  teren ciezki pochyłu  nawet do 15 stopni ok 5 hektarow  totalna demolka po pilarzach 

Buk posiał niesamowicie w tym roku i sie obudzili po tym jak PKN nikt nie chciał wyrobić na tej pozycji   weszlismy na próbę dzisiaj w 3 osoby  w 6 godzin  srednio  z 1 ara jest ok 10 mp M2 i ok 1 MP S4 idzie ok  5 litrow paliwa  i ok 3 litry oleju wszystko zapiaszcone  łancuchy nie wiem czy potrzymaja z 3 dni  grubizne   musimy przewozic  na kupe    robota pol ma pol pilami reszta recznie  do dzika  MF 70 i pozniej do szlaku  tylko to sie nie zeslizgnie lub nie utopi .
Nic wiecej nas nie interesuje ze wzgledu ze asortyment idzie w 120 podejrzewam ze chca go sprzedac na biomase .

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2019, 08:36:53 pm wysłana przez Trebron »
Mieszkam przy lesie

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
Odp: Wycena porządkowania zrebów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2019, 07:51:37 pm »
Norbert, nie żeby Ci nikt nie chciał pomóc, ale...kto co z tego wie??? ;-X  czytałem to 5x i ...nic nie rozumiem. Jak piszesz, to pamiętaj o kropkach i przecinkach. Piszesz tak, jakby miał to być samowyrób, czyli idziesz sam czy z kolegą, porządkujesz, czyli wyrabiasz meterki, płacisz i zabierasz. Demolka po pilarzach.....pilarze robią tylko tyle ile muszą. Nie rozumiem czy jesteś samowyrobnikiem i kłócisz się o pieniadze z leśniczym, czy pracownikiem ZULA i... to samo. Chyba że jestes na własnej działalności to inaczej się liczy., tak czy owak, nie wiesz ile masz za M3 metrówek? Ile za kloca?
               A jak nie, ja tam przyjadę i posprzątam. Płacę 30 pln za m3. Albo Ty płacisz mnie, 20 pln za 1 rbh, paliwo i olej moje......choć właściwie to... :>>

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2019, 10:22:21 am »

Nie chodzi mi o PKN chodzi mi o wycene porzadkowania zrębów po pilarzach , LP próbowaly wyegzekwować porzadkowanie zrębów rębni czy wycinki pietra w osłonach gniazd powołujac sie na zapisy umowy  utrzymania szlakow operacyjnych skonczyło sie na dyskusji . Pilarze w moich okolicach dbają o porzadek nie robia demolki wiedzac ze muszą skladac i ułatwiac zrywke , podobnie operatorzy harwestera ukladaja biomase na kupy która jest zrębkowana.
Pozycja ktora dostalem z wolnej reki nie miesci sie w zadnym katalogu  teren był robiony przez firme nie majaca nic wspolnego z pozyskiem bardziej z inwestycjami byli raz i koniec  pozostal obraz jak po poligonie czuby pozakladane  material zapiaszczony nie stanowi zadnej wartosci na biomase  teren jest duzy  i bedzie poddany naturatnemu odtworzeniu  w takich warunkach przy takiej ilosci  czubow i kup masy pozrebowej  mnie ma on szans na równomierne  zasianie .

Masę  mamy porozrzucac wyrabiając przy okazji asortyment Opał i papierówke   teren jest trudny duze nachylenie wiec odpada mulczowanie .  co wiem  wyrabiany asortyment jest premią plus wg katalogu rbh za smieci pozostaje usrednione wyliczenie, dla  porownania były próby zapytania o frezowanie przy stawce coś ok 1200 /h jednak nikt w okolicach nie dysponuje maszyna stabilną do pracy  w tak ciezkim terenie z odpowiednia iloscia koni i  wąskim frezem .
Mieszkam przy lesie

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Oleomac 746
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2019, 03:53:41 pm »
 Tu macie zdjecie rozpieduchy z BK z natursalnego pozostaly tylko wspomnienia i kikuty .
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1193765784159760&set=gm.1404117336421079&type=3&theater&ifg=1
Mieszkam przy lesie

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2019, 08:04:08 pm »
Nie mam kąta na żadnym tzw "portalu społecznościowym" gdyż poklasku i internetowych "znajomości" nie szukam. Toteż mogę sobie tylko wyobrazić jak to może wyglądać.

Ja na Twoim miejscu postąpiłbym tak: Albo samowyrób (jak palisz drewnem), albo wszystko w metry. Nie rób żadnej papierówki. Tnij w opał i po sprawie. Nie bedziesz sie zastanawiał przed każdą kłodą, gałęzią czy patykiem czy to lepiej na metry, czy może ciąć na papier?...