Autor Wątek: Oleo Mac GS 411 - wysokie obroty przy starcie ?  (Przeczytany 345 razy)

Offline MarcinZZ

• Użytkownik
  • *
    • Toruń
    • Mcculloch MAC 4-20XT, Oleo Mac GS 411
    • Makita UR 3502
  • Imię: Marcin
Oleo Mac GS 411 - wysokie obroty przy starcie ?
« dnia: Październik 18, 2019, 09:25:08 pm »
Witam,

Mam mały dylemat z pilarką Oleo Mac 411. Mianowicie dotyczy on uruchomienia piły na zimnym silniku. Przed uruchomieniem, zgodnie z instrukcją zawsze mam załączony hamulec łańcucha - włączam go za każdym razem po zakończeniu pracy z pilarką, problem polega na tym, że podczas uruchomienia na zimnym silniku piła wchodzi natychmiast na wysokie obroty i wymusza natychmiastowe zwolnienie blokady łańcucha - zaczyna wyć, po wyłączeniu hamulca, łańcuch obraca się żwawo po prowadnicy. Dodanie - na chwilę gazu załatwia sprawę, piła wchodzi na normalne obroty, i łańcuch nie kręci się na prowadnicy - nawet o 1mm. Martwi mnie tylko to, że podczas uruchomienia łańcuch chce się obracać, czy mając włączony hamulec łańcucha pilarka nie ulegnie uszkodzeniu, skoro wysokie obroty na początku wymuszają, posuw łańcucha po prowadnicy?

Dodam tylko, że pierwszy raz się z tym spotykam, nawet w poprzedniej pilarce, która wymagała regulacji gaźnika bo łańcuch przesuwał się na biegu jałowym, to podczas uruchomienia, łańcuch nawet odrobinę nie drgnął - bez znaczenia czy na zimnym czy rozgrzanym silniku.

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
Odp: Oleo Mac GS 411 - wysokie obroty przy starcie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2019, 09:50:42 pm »
Zapewne masz przy odpaleniu ustawioną na półgazie, jak dodasz gazu to schodzi z obrotów na jałowe i jest OK. Nie przejmuj się tym, po uruchomieniu dodaj gazu i puść manetkę - to wszystko.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline MarcinZZ

• Użytkownik
  • *
    • Toruń
    • Makita UR 3502
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2019, 10:02:13 pm »
Ok, a czy przy takim odpaleniu, jeśli będę miał ustawioną przed startem hamulec łańcucha, to nie dostanie on po tyłku?

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2019, 06:36:40 am »
Nic mu nie będzie - kiedyś oczywiście się zużyje ale nie tak szybko.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2019, 07:46:30 pm wysłana przez Agart »
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline MarcinZZ

• Użytkownik
  • *
    • Toruń
    • Makita UR 3502
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2019, 05:12:24 pm »
Ok, widać człowiek całe życie się czegoś uczy, dotychczas odpalałem pilarkę z wyłączonym hamulcem, nie zwracając na niego właściwie większej uwagi. Dzięki za sprawną pomoc w temacie  :).