Autor Wątek: Zakup kosiarki spalinowej jescze w listopadzie czy już na wiosnę 2020r ??  (Przeczytany 164 razy)

Offline jandomm

• Użytkownik
  • *
Witam.

Nie ukrywam iż siedziałem przed ekranem komputera śledząc dane o silnikach do kosiarek na YouTube KoBaMix.
Ponieważ przed zakupem stawiam na niezawodność i długotrwałą eksploatację wybrałem :
Husqvarna LC 551 SP   cena 4299 zł
  silnik Kawasaki FJ180 KAI , pojemność 179 cm3, 2,9 kW, obudowa Aluminium, szer. cięcia 51 cm, wys. koszenia 26-74 mm, koła aluminiowe z gumowymi oponami,

- pojawia się zapytanie czy dokonać zakupu jeszcze w listopadzie chociaż kosiarka nie będzie użytkowana w tym roku, czy też odczekać z zakupem do wiosny 2020  licząc iż wejdą nowe.

konkurencyjne modele a i wytypowana przeze mnie kosiarka uzyska w przyszłym roku  niższą cenę ????

Jaka podpowiedź ????

Pozdrawiam.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Odp: Zakup kosiarki spalinowej jescze w listopadzie czy już na wiosnę 2020r ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2019, 09:34:44 pm »
Poczekaj na wiosnę będą pewnie promocje lub raty na 10 0%.  Chyba   że już chcesz kupić bo na pewno jak co roku ceny wzrastają to możesz i teraz kupić.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2019, 04:43:48 pm »
@jandomm na jakie konkurencyjne modele liczysz? Coś tańszego w aluminium i na Kawasaki? Czy bardziej zależy Ci na silniku czy na aluminiowej bazie? No i podstawa: ile masz do koszenia? Rozglądasz się tylko za HQV czy inny sprzęt też rozważasz?
Uogólniając na promocje nie ma co liczyć. Przy kosiarce w tej klasie cenowej, gdy kupujesz za gotówkę, to o każdej porze roku coś urwiesz z ceny. Natomiast w 1-ej połowie roku łatwiej znaleźć raty 0% i dotyczy to praktycznie każdego producenta.
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline jandomm

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2019, 09:10:05 pm »
Ponownie witam.
W uzupełnieniu podaję, że działka to 12 ar do "pielęgnacji" i sąsiadująca działka syna którą też koszę to 10 ar.
Kosząc nie ukrywam iż nie robię przerwy, co wymaga od sprzętu obciążenia wytrzymałego na eksploatację. Napytanie czy Husqvarna to niekoniecznie ale z założenia zakupu chcę mieć dostęp do serwisu jak i też możliwość zakupu ewentualnych drobiazgów jakich to nie kupię do kosiarek z marketu. Użytkuję aktualnie kosę Husqvarna 345 FR no ale lata narastają i siły nie te. Ponadto użytkuję też piłę Husqvarna 550 XP.
Posiadałem też oddaloną działkę 12 ar na której użytkowałem kosiarkę z marketu. Niestety działka sprzedana a i kosiarka nie nadaje się do dalszej eksploatacji (duży luz na tłoku a cylinder aluminiowy-brak mocy). Remont ekonomicznie nieopłacalny.

Analizuję podpowiedzi i przeglądam dane o kosiarkach na stronach internetowych.
Analizowałem też zakup kosiarki Castel Garden XS 55HV z silnikiem Honda GCV 190 cm3 z korpusem z stali galwanizowanej w cenie 2499 zł.
Tak więc ponieważ działka nie jest aż tak równa bo "krety" i ponadto nie była często koszona wymaga wytrzymałego sprzętu.

Moje założenia przed zakupem to:
 - mocna i wytrzymała obudowa kosiarki, jak i też inne elementy osłonowe,
 - silnik wytrzymały ( rozsądnie z smarowaniem wymuszonym),
 - dostęp do serwisu jak i też możliwość zakupu ewentualnych części tej kosiarki,
 - moc kosiarki to wielkość umożliwiająca koszenie działki lekko za opuszczonej, abym nie był zmuszony do użycia kosy 345FR,
 - wytrzymałe części napędu kosiarki,
 - zakup jeszcze w bieżącym roku czy też na wiosnę licząc na obniżkę cen przy zakupie "dobrej" kosiarki - to moje przemyślenia ?????
  Tak więc ma to być kosiarka do koszenia a nie "zabawka" tak abym nie był zmuszony do przerw w jej eksploatowaniu.

ps. dostęp do serwisu mam ( Husqvarna , Still, Stiga )

pozdrawiam i liczę na podpowiedzi.

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2019, 10:16:31 am »
Z tych trzech firm to chyba najlepszy sprzęt jaki mogłeś wybrać. Jedyny rywal to STIHL RM 655 V https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/kosiarki-ogrodowe/kosiarki-spalinowe/seria-6/292520-94976/rm-655-vs.aspx Jeśli sprzęgło na nożu działa dynamicznie, to znaczy, w momencie zablokowania noża (np. na kretowinie) rozłącza nóż od wału, to byłaby to świetna ochrona przed skrzywieniem wału. No ale tu trzeba dopytać dealera STIHL. Dolnozaworowy Briggs 750 może nie jest aż tak zajebisty jak Kawasaki, ale na 22 ary w dwóch kawałkach jest aż nadto dobry. Serie 7 i 8 Briggsa na serwis praktycznie nie trafiają, no chyba że ktoś wał skrzywi. Ten Stihl over HQV tylko ze względu na sprzęgło noża. Jeśli nie działa to tak jak pisałem to lepsza HUSQVARNA.

Odrobina reklamy, z tego co sprzedajemy to w przyszłym sezonie znów będą włoskie Bossy na Kawasaki: https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/25-kosiarka-spalinowa-gt-52-sk-boss-semi-pro-3w1-kawasaki.html?search_query=kawasaki&results=5
Minusy względem Husqvarny:
- korpus stalowy, dobrze malowany, ale stalowy,
- stalowe koła -> HQV aluminiowe

Plusy:
- układ tnący: tarcza z 4-ma uchylnymi nożami. Jak zahaczysz nożem o kretowinę, to się uchyli i masz minimalne ryzyko skrzywienia wału
- cena, cena, cena

Dostęp do części? Tutaj masz wyszukiwarkę dealerów i serwisów: https://grass.com.pl/dealerzy? Poza tym, klientowi do W-wy wysyłaliśmy sprężynkę tylnej klapy. Oryginał. Także nawet pierdoły znajdziesz.

pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

anything
anything