Autor Wątek: Jaki kurs do obalania drzew?  (Przeczytany 268 razy)

Offline Hyber

• Użytkownik
  • *
    • Poznań
  • Imię: Tomasz
Jaki kurs do obalania drzew?
« dnia: Listopad 18, 2019, 05:11:20 pm »
Dzień dobry, witam wszystkich. Potrzebuję, by ktoś rozwiał moje wątpliwości co do wczorajszego zajścia:
Zajmuje się układaniem kostki brukowej, kompleksowo. Wczoraj zdarzyło mi się ściąć u klienta trzy drzewa, później koparka rwała korzenie (zezwolenie klient miał). W trakcie mojej pracy z piłą napatoczył się sąsiad zza siatki, Wielki Leśniczy, co zrobił raban, a mnie porobił masę zdjęć grożąc, że lada chwila jedzie z nimi do PIPu i cholera wie gdzie jeszcze. Bo ja nie mam uprawnień.
Otóż mam - do obsługi pilarki, a szanowny pan sąsiad twierdził, że tym papierem to mogę sobie co najwyżej dupę podetrzeć i tylko i wyłącznie kurs pilarza - drwala (drwala - pilarza?) daje mi uprawnienia do ścinania drzew.
Ma facet rację? Jak to wygląda prawnie? Próbowałem znaleźć odpowiedź w internecie, ale jedne wpisy przeczą drugim, może dowiem się od was, z pierwszej ręki?
Zdarzało mi się już wycinać drzewa u klientów i w życiu nie miałem takiej sytuacji, rację miał facet czy nie?

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
Odp: Jaki kurs do obalania drzew?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2019, 05:56:55 pm »
robiłeś sam , nie ma racji , do tego postrasz kolesia o tym że naruszył Twoje RODO - tyle w temacie
,

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2019, 06:42:44 pm »
Teoretycznie jezeli prowadzisz działalnosc  nie musisz mieć uprawnien pilarza , praktrycznie  chodzi o zakres dzialalnosci i ubezpieczenie OC . tak jak pisze Piotr usmiechnij sie do pana   wiele takich sytacjio bedziesz miał wycinajac drzewo przy okazji prac na posesji  najwazniejsze ze zlecajacy mial pozwolenie na wycinke drzew . dla swietego spokoju popros zlecajacego o duplikat pozwolenia .
Mieszkam przy lesie

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2019, 08:43:56 pm »
Nic Ci nie grozi jeśli było pozwolenie na wycinkę. Sąsiad chciał poczuć się szeryfem i tyle.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline Hyber

• Użytkownik
  • *
    • Poznań
  • Imię: Tomasz
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2019, 12:16:07 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, sprawa już ogarnięta :)

anything