Autor Wątek: Stihl MS250 - gaśnie, nietrzymanie niskich obrotów, słabo się wkręca.  (Przeczytany 222 razy)

Offline Szarek

• Użytkownik
  • *
    • Grójec
    • Stihl ms 250; Stihl ms 025; Stihl ms 170
    • Jeszcze nie posiadam :D
  • Imię: Czarek
Witam.
Posiadam pilarkę stihl ms250, która może mieć około 10 lat. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem nietrzymania niskich obrotów, oraz wolnego (tak jakby przyduszonego) wkręcania się na obroty (trzeba dodawać co chwilę delikatnie gazu, by nie zgasła). Regulowałem to, chociaż na zimnym silniku jest wszystko okej (mimo, że ustawiane było wg zaleceń zamieszczonych w instrukcji), ale po około godziny cięcia i położeniu odpalonej pilarki na ziemi silnik sam gaśnie i trudno jest go odpalić :/. Nie raz próbowałem wyregulować gaźnik, lecz z marnym skutkiem. Ubożałem, jak i również wzbogacałem mieszankę na różne sposoby, lecz bez skutku. Paliwo jest ok (druga mniejsza pilarka na tym samym paliwie działa bardzo dobrze), olej jaki używam do mieszanki to stihl HP 100ml buteleczkach, w proporcji 5l/100ml. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, więc pytam się was drodzy forumowicze.
Chciałbym samemu to naprawić, gdyż najbliższy serwis jest poza moim zasięgiem, a pilarka jest potrzebna na już :(
Z góry dziękuję i liczę na fachową pomoc :)

Offline mpchta

• Użytkownik
  • *
    • Stihl ms250, Dolmar PS7900
    • Victus BC 32, Solo by Alko 154
  • Imię: Marcin
Odp: Stihl MS250 - gaśnie, nietrzymanie niskich obrotów, słabo się wkręca.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2020, 08:17:55 am »
Cześć
Miałem podobne objawy ze swoim MS 250 w serwisie wymienili dyszę przyśpieszacza w gaźniku, od tamtego czasu nie ma problemu. Poszukaj na forum z tego co pamiętam ktoś już opisywał taki temat.

Offline jakubos88

• Użytkownik
  • *
    • Husqvarna 560 xp , 353
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2020, 05:58:25 pm »
Ja bym się skłaniał ku uszczelniaczom na wale.. Nieszczelność się może robić.. Miałem kiedyś ms 250 i dwa razy robiłem uszczelniacze na wale w ciągu 4 lat..

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2020, 02:06:19 pm »
Dokręć szpilki od cylindra. Wyczyść styk między cewką a kołem magnesowym. Skrzynia korbowa na pewno szczelna? Łącznik gaźnika?. Bo uszczelniacze mogą być jeszcze dobre a nieszczelność może pojawić się gdzie indziej i łapie lewe powietrze. A i filter powietrza wymień, smok w baku przeczyść lub wymień. Czasem jest to wina zaworka iglicowego który sie zacina. Żeberka cylindra kiedy czyściłeś? Jak są brudne to jest słabsze odprowadzenie ciepła i w razie przegrzania może dojść do zatarcia- przytarcia, a wtedy objawy mogą być podobne. Daj czasem coś serwisowi zarobić, oni też muszą z czegoś żyć.

anything