Autor Wątek: Kask jaki?  (Przeczytany 284 razy)

Offline Wycinka drzew pomorskie

• Użytkownik
  • *
    • Pomorskie
    • 17
    • 3
  • Imię: Mateusz
Kask jaki?
« dnia: Styczeń 11, 2020, 11:27:53 pm »
Witam
Jeki kask polecacie do lasu a jaki na drzewa?

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
Odp: Kask jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2020, 08:47:13 am »
Protos integal
,

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2020, 11:44:22 am »
Protos integal

bogata wypowiedź, a do czego ten kask ma być i czy w ogóle to kask, może jakieś łacińskie powiedzonko? Laik się pyta więc warto mu wyjaśnić że to kask na drzewo.

Przerobiłem mnóstwo kasków naziemnych, husqvarna technical i functional nie polecam żadnego, teraz mam peltora g3000 i jest fajny ale kosztuje ponad 200zl i wielki problem z siatkami bo niszczą się i strasznie ciężko dokupić, jest też delikatna przyłbica, łatwo ją połamać, ale ostatnio wpadł mi w oko nowy model kasku stihla, o ten https://www.e-drwal.com/helm-ochronny-function-basic-id-2730 no i jego ci polecam najbardziej, jest po pierwsze bardzo wygodny, dobrze dopasowany, kosztuje 140 zł, oryginalna siatka jest nylonowa ale to nie problem bo w internecie są dostępne zamienne oryginalne metalowe po 25 zł https://allegro.pl/oferta/oslona-twarzy-stalowa-siatka-kwadratowe-hellberg-8336725702  a nie 80zł jak z peltora czy huski

Offline Wycinka drzew pomorskie

• Użytkownik
  • *
    • Pomorskie
    • 17
    • 3
  • Imię: Mateusz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2020, 02:30:17 pm »
Witam do tej pory na ziemi używaliśmy huski te coś koło 300zł a na drzewa pezla   ale może czas na zmiany na coś lepszego  ale czasami to źle wychodzi

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2020, 06:17:18 am »
zaproponowałem kask Protos z powodu może prozaicznego - w gamie jego odmian są kaski i na drzewa i do lasu

jest również dopuszczony jako kask na głowe do jazdy rowerem - jako jedyny posiada Atesty na różne części ,,skorupy ,,

oraz co bardzo ważne - 5 lat atestu - !

cena może wysoka ale wart jest jej
,

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2020, 11:38:04 pm »
wtrącę swoje 2 grosze:
Istotne cechy kasku - nie tylko takiego na drzewa, wg mnie
Skorupa (kasku na drzewa) z więźbą niekolidującą z ochronnikami.
Bezsensem jest wg mnie stosowanie super ochronników, kiedy kask ma więźbę złożoną tak, że pasy podłażą pod ochronnik.
To tak jakby w zakręconym kranie wywiercić dziurę i narzekać, że woda się leje.
Teraz możecie się zacząć śmiać, na ziemi też mam kask z paskiem pod brodę.
Nie zamienię na żaden inny
Ochronniki słuchu takie jak w starszych kaskach husq (w nowych nie wiem jak to jest rozwiązane), albo ochronniki marki Sordin=starsze huski, tylko kolor szary
Dlaczego? ergonomia odpinania i zapinania  milion razy przewyższa wygodę ochronników na drutach (stihl i cała reszta)
Ochronniki sordina zamykam lekkim pchnięciem, przy czym druciaki trzeba docisnąć mocniej, przy czym szczelają jak z karabinu

Marka kolor kształt, nawet malunki ludzi pierwotnych w gestii użytkownika.

anything