Autor Wątek: Porada od pracujących na obu pilarkach stihl ms260 czy shindaiwa 501sx  (Przeczytany 1496 razy)

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
Odp: Porada od pracujących na obu pilarkach stihl ms260 czy shindaiwa 501sx
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2020, 10:31:00 pm »
silnik ma pracować na pełnych obrotach ! na 3/4 to starą miętol w nocy

te ryski to początki zatarcia - podziękuj sobie
,

forum pilarzy

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2020, 10:31:00 pm »

Offline tomek970

• Użytkownik
  • *
    • lubelskiego
  • Imię: Tomek
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2020, 10:46:29 pm »
Gaz jak tniesz coś grubszego to dociskaj do końca (czym wyższe obroty tym lepsze chłodzenie) . Zapewne masz zmniejszone troszkę obroty. Tylko nie dociskaj pilarki do drewna, tylko sama niech pobiera drzewo. Masz nowy ostry łańcuch to nie będzie miała ciężko bez dociskania. Jak tniesz cienkie patyki to gazu możesz odrobinę mniej dawać bo pilarki nie lubią za dużych obrotów bez obciążenia. I słuchaj pilarki - jak słychać takie stuki to znaczy że silnik ma za wysoką temperaturę, tak nie można pracować. W tej instrukcji po polsku tego nie ma, ale w angielskiej instrukcji jest napisane żeby gdy temperatura na dworze jest równa lub poniżej 5 stopni celsjusza (dziś tak było - przynajmniej u mnie) to żeby odsłaniać żaluzje powietrzną (ustawiać tak jak na zimę), bo zasłonięta może powodować zbytnie nagrzewanie się silnika.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2020, 10:54:42 pm wysłana przez tomek970 »

forum pilarzy

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2020, 10:46:29 pm »

Offline konrad_bugaj

• Użytkownik
  • *
    • Przasnysz
    • Husqvarna 51, Shindaiwa 501sx
    • husqvarna 323r2
  • Imię: Konrad
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2020, 11:08:07 pm »
Gaz jak tniesz coś grubszego to dociskaj do końca (czym wyższe obroty tym lepsze chłodzenie) . Zapewne masz zmniejszone troszkę obroty. Tylko nie dociskaj pilarki do drewna, tylko sama niech pobiera drzewo. Masz nowy ostry łańcuch to nie będzie miała ciężko bez dociskania. Jak tniesz cienkie patyki to gazu możesz odrobinę mniej dawać bo pilarki nie lubią za dużych obrotów bez obciążenia. I słuchaj pilarki - jak słychać takie stuki to znaczy że silnik ma za wysoką temperaturę, tak nie można pracować. W tej instrukcji po polsku tego nie ma, ale w angielskiej instrukcji jest napisane żeby gdy temperatura na dworze jest równa lub poniżej 5 stopni celsjusza (dziś tak było - przynajmniej u mnie) to żeby odsłaniać żaluzje powietrzną (ustawiać tak jak na zimę), bo zasłonięta może powodować zbytnie nagrzewanie się silnika.

Dokłądnie tak tnę. Tylko ta przesłonka była na lato. Doczytałem później że ją mam w ang. instrukcji tak jak piszesz.
Gdzieś zginął mój post. Pisałem że pilarka po wypakowaniu była uruchamiana i od pierwszego odpalenia na zimnym silniku się dławiła.
Docierałem już tak 2 pilarki i chodzą. Żałuję że nie zerknąłem pod świecę po rozpakowaniu.

forum pilarzy

« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2020, 11:08:07 pm »

anything