Autor Wątek: olej do smarowania piły łańcuchowej  (Przeczytany 156542 razy)

Offline Rol@nd

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r. ms084 :)
    • fs38
Odp: olej do smarowania piły łańcuchowej
« Odpowiedź #420 dnia: Październik 15, 2015, 09:12:28 pm »
wszystko zasyfia wodę więc nie widzę problemu wszystko się w ziemi rozkłada po latach. 

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #421 dnia: Październik 15, 2015, 09:28:08 pm »
bez jaj ropa najbardziej
Uran też sie rozkłąda zakop se pod chałupą.
U nas kiedys tak było ze  jesienieą zaraz podeszczu koleś przywiózł węgiel i ze starzyny mu deko ropy pokapało na podwórku 330m od studni
prze 3 tygodnie  nienadawała sie do picia!!
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

Offline marecki

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • lubię to co robię,a robię to co lubię
    • MS 200T,MS 241C,MS 362, MS 660, MS 880, MS 500i
    • FS 450
« Odpowiedź #422 dnia: Październik 15, 2015, 09:45:16 pm »
Witam,

Używanie przepracowanych olejów silnikowych do smarowania prowadnicy, ma tą zaletę, że raka skóry i płuc dostajesz w promocji. <dziadek> Jeżeli nawet nie myślisz o środowisku to pomyśl o sobie. To co niby zaoszczędzisz na oleju i tak później oddasz, lekarzom, aptekarzom i przedsiębiorcy pogrzebowemu.
pozdrawiam

Offline bobek0880

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #423 dnia: Październik 15, 2015, 09:53:28 pm »
A świeży olej to nierakotwórczy? <smiechh>
Rzepak nie jest rakotwórczy tylko nie podoba się tym co żyją ze sprzedaży tego eko iso oleju dedykowanego.

Offline Janusz 1972

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #424 dnia: Październik 16, 2015, 06:35:22 am »
A świeży olej to nierakotwórczy? <smiechh>
Rzepak nie jest rakotwórczy tylko nie podoba się tym co żyją ze sprzedaży tego eko iso oleju dedykowanego.
Bobek czy zdajesz sobie sprawę z tego że olej w czasie eksploatacji zmienia swój skład chemiczny i właściwości ?  Jak dla mnie to niektórzy mogą i kaczym smarować  :DD :DD  ale niech tą recepturę pozostawią dla siebie  ;D

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #425 dnia: Październik 16, 2015, 08:38:59 am »
Oleju rzepakowego z biedry czy tam z lidla zużyłem już kilka setek litrów, w żadnej pilarce nie zepsuła się pompką od smarowania, ani nie rozleciała się prowadnica, łańcuch wyciąga się tak samo, jak tnę czyste drewno to zęby potrafią się skończyć a naciągu jeszcze jest, prowadnica wytrzymuje mi po 5 łańcuchów, czasem mniej czasem więcej, zależy do warunków.
Z reszta na zdrowy rozum skoro pilarzowi dziennie idzie minimum 3 litry oleju do prowadnic to olej dedykowany kosztuje 8 zł za litr to już super tani a olej z biedry 4zł za litr czyli dziennie idzie 3x8 x 20 dni w miesiącu co daje nam 480zł na olej a 3x4x20 daje nam 240zł, oszczędnośc jest odczuwalna, po miesiącu mamy na 2 pompki prawie ale co tam, taki Janusz 1972 pewnie ma pincet dniówki to go tam nie obchodzi co ile kosztuje, bo kto bogatemu zabroni, ja jak mam wydać 40zł na olej a 18zł to mi to robi różnicę, a to że ktoś jest takim ignorantem jak janusz 1972 to jest mało ważne, możesz lać full syntetyk motul po 50zł za litr a ja i tak będe lał sobie rzepak bo jest to samo co wszystkie te pilarole itd, ale zaleją rzepakiem nie oszyszczanym po 1,5zł za litr, dadzą zielonego barwnika i juz mamy eko olej po minimum 8 zł, na oleju z biedru jest napis do smażenia i sałatek, dopisać że do pilarek i sprzedawać po 8zł za litre janusz 1972 będzie kupował bo ma NAPIS że do pił!

Offline zendi1986

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #426 dnia: Październik 16, 2015, 12:48:18 pm »
 rzepakowy też używam od biedy i potwierdzam zero problemów (ok 10-20 l na sezon zużyje)
gdy mam troche kaski kupuje stihlowski 5l na twarde drzewo i tyle w temacie
do 026 leje rzepakowy od lat i pompka śmiga bez problemów

Offline Janusz 1972

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 16, 2015, 05:05:08 pm »
Oleju rzepakowego z biedry czy tam z lidla zużyłem już kilka setek litrów, w żadnej pilarce nie zepsuła się pompką od smarowania, ani nie rozleciała się prowadnica, łańcuch wyciąga się tak samo, jak tnę czyste drewno to zęby potrafią się skończyć a naciągu jeszcze jest, prowadnica wytrzymuje mi po 5 łańcuchów, czasem mniej czasem więcej, zależy do warunków.
Z reszta na zdrowy rozum skoro pilarzowi dziennie idzie minimum 3 litry oleju do prowadnic to olej dedykowany kosztuje 8 zł za litr to już super tani a olej z biedry 4zł za litr czyli dziennie idzie 3x8 x 20 dni w miesiącu co daje nam 480zł na olej a 3x4x20 daje nam 240zł, oszczędnośc jest odczuwalna, po miesiącu mamy na 2 pompki prawie ale co tam, taki Janusz 1972 pewnie ma pincet dniówki to go tam nie obchodzi co ile kosztuje, bo kto bogatemu zabroni, ja jak mam wydać 40zł na olej a 18zł to mi to robi różnicę, a to że ktoś jest takim ignorantem jak janusz 1972 to jest mało ważne, możesz lać full syntetyk motul po 50zł za litr a ja i tak będe lał sobie rzepak bo jest to samo co wszystkie te pilarole itd, ale zaleją rzepakiem nie oszyszczanym po 1,5zł za litr, dadzą zielonego barwnika i juz mamy eko olej po minimum 8 zł, na oleju z biedru jest napis do smażenia i sałatek, dopisać że do pilarek i sprzedawać po 8zł za litre janusz 1972 będzie kupował bo ma NAPIS że do pił!
Mardok  nie jestem zawodowym pilarzem i nigdy nie byłem  co podkreślałem już wie razy..... a że dorabiam w branży jak jest okazja to inna sprawa , robotę widziałem niejedną i troszkę się na niej znam .... jestem zbyt biedny aby oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych , u Ciebie prowadnica może wytrzymać nawet 50 łańcuchów  :DD mnie to nie interesuje ,  pytanie ile zrobisz na tym łańcuchu ?  <bimber> Niedawno chyliłeś czoła ....   Jak Cię tak bardzo to interesuje to używam Forest Plus

Offline rdd1980

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 02, 2015, 01:12:46 pm »
A słyszeliście o oleju BIO FOREST OIL - biodegradowalny, na internecie są wyniki badań przeprowadzone w Katedrze Techniki Leśnej w Poznaniu. Z badań przeprowadzonych wynika, że jest on jednym z najlepszychna rynku...

Offline Sosna

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 02, 2015, 10:11:43 pm »
Oficjalnie najlesze oleje do prowadnic i łańcucha oczywiście jak maja w nazwie Bio, green itp. A nie oficjalnie serwisy na zapleczu mówią że przekładniowy szczególnie zimą. Latem to cieżko cos polecić.

Offline Kolumbijczyk

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #430 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:35:29 pm »
A tak nieoficjalnie, co z używaniem hydraulicznego???

Offline Nodi

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 15, 2015, 09:59:19 am »
A słyszeliście o oleju BIO FOREST OIL - biodegradowalny, na internecie są wyniki badań przeprowadzone w Katedrze Techniki Leśnej w Poznaniu. Z badań przeprowadzonych wynika, że jest on jednym z najlepszychna rynku...

Można linka do tego badania, jakoś nie mogę wygooglować.

Offline partner

• Użytkownik
  • *
    • Partner 465 495 545 5000
    • kosa Al-Ko najmocniejsza
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 22, 2019, 12:18:31 am »
czy ktos próbował doczyścic klej po zaschnietym oleju jadalnym ? czy normalny olej rozpuści to w zbiorniku ? czy może jakaś ropa lub bęzyna , uprzedzam pytania że nie wiem ile to stało nieużywane

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 25, 2019, 01:03:02 pm »
Olej raczej nie. Czysta benzyna 95 jest całkiem dobrym rozpuszczalnikiem. Zalej do pełna, zostaw na noc. Rano odlej 1/2, zakręć ostro zamieszaj żeby się oderwało co się nie rozpuściło. Opróżnij zbiornik. Jak masz kompresor to warto przedmuchać sprężonym powietrzem, oderwiesz ze ścianek pozostałości. Innych rozpuszczalników bym nie używał z uwagi na możliwość uszkodzenia polimeru zbiornika.
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline partner

• Użytkownik
  • *
    • Partner 465 495 545 5000
    • kosa Al-Ko najmocniejsza
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 26, 2019, 01:14:46 am »
zbiornik jest amelinium wiec nie ma strachu wrazliwy moze byc wezyk gumowy ze smokiem